hydrolat z róży damasceńskiej

Preparatynaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat do ciała

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są ochoczo użytkowane, gdyż mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, pigmentów i wrogich substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę i dobrze ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź roślinna, a adekwatnie produkt uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy czy też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla cery wrażliwej, albowiem hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Doskonale łagodzi skórę po depilacji czy też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy doliczyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Wykorzystuje się ich również do mieszania maseczek w proszku czy też rozcieńczania peelingów.

Jakie są plusy hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one niesłychanie delikatne, wolno je wykorzystywać bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dopasować według ulubionego zapachu bądź też właściwości rośliny, z której powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną skórę, jakkolwiek oraz o naturę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.