opona zwijana duro

Motocykliści lub kierowcy rozmaitego typu aut doskonale zdają sobie sprawę z tego, że aby zdołać weselić się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), trzeba go prawidłowo przygotować. Sporo osób jednak nie wykorzystuje jednakowej zasady względem rowerów, a to istotny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi swojego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie przeróżnych przejażdżek i rowerowych wypraw.

opona zwijana szosa duro

Wprawdzie rower to nie samochód ani motor, wskutek tego lista prac, jakie musimy zrealizować w czasie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed rozpoczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest uszkodzony, nadmiernie luźny bądź nadmiernie naciągnięty – należy go właściwie naciągnąć. Ponadto należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – oprócz stereotypowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odnajdziemy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W przypadku pęknięć bądź nadmiernego zużycia bieżnika – opony trzeba wymienić. Nie pragniemy przecież, by w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma kolosalny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, dlatego należy sprawić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką warto uczynić luz newralgicznych śrub konstrukcji roweru, a kiedy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Ponadto należałoby uczynić detale oświetlenia – pragniemy jakkolwiek być widoczni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, które wypada zrealizować przed pierwszą przejażdżką. Po zimie warto również rower dokumentnie umyć i pokryć ochronnymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie porządniej chroniony w trakcie całego sezonu.