Profesjonalne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Dzisiaj kobiety z reguły dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowe życie bywa różnorodna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los własny i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/diagnostyka-prenatalna

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Współcześnie w naszym państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy są w stanie liczyć na fachową opiekę związaną z czasem ciąży oraz połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, w następstwie tego także kompleksowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez zawodowców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy sprzętem, jednakowoż przede wszystkim również ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero początek macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje sporo radości, jakkolwiek również o jego zdrowie wypada zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele mogą posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, właśnie dlatego również zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Właściwe ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych zaświadczających szczególne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci kreowane są korzystne warunki lecznicze. Doktorowie troszczą się nie jedynie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, jednak również o ich komfort oraz dobre samopoczucie, które ma prawo rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług zawodowców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.